MANO SANTYKIŲ SODAS

Kai galvoju apie santykius man prieš akis išauga nedidelė gėlių ar kitokių augalų lysvelė.

Tą santykių lysvelę reikia nuolat puoselėti, sodinti, laistyti, ravėti. Savo santykių sodo puoselėjimas vaizduojasi kaip dažnas lankymas, grožėjimasis, pasididžiavimas savo santykiais, partneriu. Laistymas tai neatsiejamas santykių vanduo: dėmesys, dovanos, rūpinimasis, atvirumas, pasitikėjimo rodymas, dalinimasis patirtimi, jausmais. Bet lygiai taip pat kaip reikia laistyti teigiamu dėmesiu, santykius svarbu palaistyti nedideliu kiekiu trąšos, mėšliuko, skausmo.

Kodėl?

Ne tik dėl to, kad truputis pipiriuko pakaitina aistras, bet ir dėl to, kad to reikalauja pasitikėjimas. Pasitikėjimas yra santykių pagrindas, santykių žemė. Pasitikėjimas kuriamas atviru, nuoširdžiu, pagarba ir pasitikėjimu grįstu bendravimu. Tačiau šeimoje žmonės būna skirtingi, turintys įvairius įpročius, požiūrius, patirtis, o ir momentines savijautas bei jausmus. Žodžiu, netobuli, klystantys, žmogiški…

Nebūna namų be dūmų, lygiai taip brandiems santykiams reikalingi konfliktai, nedidelis jų sukeltas skausmas.

Kiekviena ilgiau išlaikyta paslaptis, įtarimas, abejonė savo antrąja puse niekur neišnykta, nors gerų ketinimų vedini sumanysime juos nuo partnerio nuslėpti (juk jam ar jai gali būti skaudu tai išgirsti). Kiekviena emociškai prisodrinta paslaptis stojasi į tarpą tarp dviejų žmonių, o tuomet ima daugintis kaip kokie sodo kenkėjai ar piktžolės. Šitaip atstumas tarp partnerių vis auga, didėja.

Išdrįsę būti atvirais ir galbūt sukelti savo mylimam žmogui nedidelį skausmą mes darome didžiulį darbą – ravime piktžoles ir naikiname kenkėjus. Lygiai kaip ir sode, kuo anksčiau išravėsime piktžoles ir išnaikinsime kenkėjus, tuo mažiau skausminga procedūra bus santykių augalui. Jei ilgai delsime, kenkėjų ir piktžolių gali būti tiek, kad jau ir atvirumas gali nebepadėti, o sukelti tokį skausmą gležnam augalui, kad jis nebeatlaikytų tokios intervencijos.

Santykiai visada yra rizika… Rizika, kad atsiversiu ir mavęs nepriims, atstums, neišgirs, ne taip supras ar pasinaudos…

Tik išdrįsdami, surizikuodami būti sužeisti mes atveriame galimybes gauti tikrosios meilės dovaną ir mėgautis ilgalaikių išpuoselėtų santykių teikiamais džiaugsmais.

Meilės skausmo pamokos mus gali padaryti brandesniais, išmintingesniais, daugiau žinančiais, jei nebėgsime nuo skausmo, o mokysimės iš jo.

Omaras Chajamas

Tik per kančias vargus pateksi, kur veržeis.

Ir nieko neišeis, kol skausmas nesužeis.

Ko dūsauji tuščiai? Kol pats įsimylėjęs
Neperdegsi auka, tol nieko neišeis.