VAIKAMS

Šis skyrius skirtas vaikams patiems pasiskaityti prieš ateinant pas mane į terapiją. Jį sudaro du atskiri laiškai. Pirmas laiškas skirtas jaunesnio amžiaus vaikams, o antras – vyresniems vaikams ir paaugliams.

Tėveliai dažnai manęs klausia, ką sakyti vaikams, kur reikės ateiti. Tai labai svarbus klausimas, nes vaikas gali nerimauti ir nenorėti eiti pas kažkokią ‘psichologę’ ar ‘daktarę’. Daugeliu atvejų vaikai net nežino, kad tas psichologas yra. Nežinia gąsdina. Tam reikia vaikus paruošti iš anksto.

Tėveliams su pačiais mažiausiais vaikučiais rekomenduoju kalbėti kuo paprasčiau ir jiems suprantamiau. Pavyzdžiui, vietoje “psichologės” galite sakyti “žaidimų teta, kuri žaidžia su vaikais taip, kad jų visokios problemos ar sunkumai pradingsta”.

Su vyresniais vaikais galima kartu paskaityti mano parašytus laiškus ir pasikalbėti. Gal jie turės daugiau klausimų? Svarbiausia, kad vaikas ateidamas pas mane jaustųsi kiek galima ramiau ir saugiau.

Dar galima kartu su vaikais paskaityti „Žmogaus psichologijos studijos” išleistą knygelę “Knyga vaikams apie psichologus”. Ina Banionienė, Aušra Pundzevičienė. Jos privalumas tame, kad ji paprastai ir vaizdingai aiškina vaikams kas yra psichologas bei leidžia vaikams per meną išreikšti savo jausmus – knygutės puslapius galima spalvinti. Šią puikią knygutę galite nusipirkti internetinėje parduotuvėje Thera.lt arba tiesiog ateikime pas mane konsultacijai ir aš jums ją paskolinsiu.