Šeimos / poros terapija

Šeimos / poros terapija tai tokia psichoterapijos rūšis, kai psichologas padeda porai atrasti naujas įžvalgas, išspręsti konfliktus ir pagerinti tarpasmeninius santykius.

Visiems žinoma, kad santykiai reikalauja nuolatinės priežiūros ir pastangų. Tačiau labai dažnai žmonės uždelsia imtis veiksmų, kai jų santykiai išgyvena sunkumus ar krizę. Tyrimai rodo, kad poros nesikreipia pagalbos ir kenčia nelaimingus santykius vidutiniškai šešerius metus. Kuo daugiau laiko praeina, tuo daugiau žalos santykiai patiria ir tuo sunkiau juos tampa atstatyti.

Ilgalaikes santykių problemas taip pat galima išspręsti, bet tam prireikia daug daugiau laiko ir pastangų. Kai kuriais atvejais, ką nors taisyti jau būna per vėlu, tačiau pora gali pasinaudoti psichologinėmis konsultacijomis tam, kad kaip galima mažiau skausmingai išsiskirtų ir išlaikytų draugiškus santykius dėl bendrų vaikų ar turto.

Kuo anksčiau ieškoti pagalbos dėl tarpusavio santykių yra naudinga, nes:

  • Poroje daug šiltų jausmų ir motyvacijos dirbti dėl santykių pagerinimo;
  • Mažiau skausmingų jausmų dėl užsitęsusių neišspręstų tarpusavio konfliktų;
  • Disfunkciniai elgesio modeliai dar nėra giliai įsišakniję.

Kaip nuspręsti ar jau laikas kreiptis terapijai, o gal dar galima surasti sprendimus namie? Į šį klausimą nelengva atsakyti… Tiesiog kiekviena pora turi sau užduoti šį klausimą ir sąžiningai atsakyti. Jei problemos užsitęsia ir vis kartojasi, o jūs vis bandote ir bandote ir niekas negerėja, vadinasi laikas.

Šeimos / poros terapijos tikslas yra padėti santykiams, todėl abiem parneriams vienodai svarbu gauti laiko pasisakyti, jaustis suprastam ir palaikomam. Čia vengiama išskirti korį nors partnerį ar palaikyti puses. Kiekvienas asmuo poroje turi prisiimti atsakomybę veikti aktyviai, dėti pastangas keičiant savo elgesį vardan bendrų santykių. Sėkminga šeimos / poros terapija priklauso nuo kiekvieno iš partnerių motyvacijos ir pasirengimo dalyvauti procese.

Terapinio proceso eigoje partneriai išmoksta efektyviau vienas kito klausytis ir kalbėtis, atranda naujų būdų kaip vienas kitą palaikyti ir sustiprinti tarpusavio ryšį.