Individuali žaidimo terapija

Žaidimo terapija labiausiai tinka vaikams nuo 2,5 iki 12 metų. Paprastai būna viena sesija (40–50 min.) per savaitę. Terapija trunka nuo kelių mėnesių iki kelių metų, priklausomai nuo vaiko individualių poreikių ir sunkumų gylio. Pirma sesija skiriama susitikimui su tėveliais, po to prasideda individualus darbas atskirai su vaiku. Vėliau, maždaug po 6–7 žaidimo terapijos sesijų su vaiku, susitariama susitikti su tėveliais ir pasidalinti informacija, nepažeidžiant vaiko konfidencialumo ribų. Rekomenduotinas žaidimo terapijos sesijų minimumas yra 10 sesijų, po kurių sprendžiama, ar verta tęsti terapiją, ar jau laikas ją pabaigti. Terapijos užbaigimas reikalauja ypatingo dėmesio. Ji jokiu būdu negali būti nutraukta staigiai, nes tai vaikui gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Dirbdama su vaikais ir paaugliais remiuosi į vaiką orientuotu, integruotu ir sisteminiu požiuriais.

Į vaiką orientuotas požiūris reiškia, jog tikiu, kad kiekvienas vaikas giliai savo viduje žino, kaip jam geriausiai padėti. Naudoju žaidimą kaip bendravimo su vaikais priemonę. Žaidimas yra natūrali vaikų kalba, kuri padeda išreikšti susikaupusius sunkumus ir emocijas. Be to, žaidimas pats savaime gydo ir skatina vaikų vystymąsi.

Sisteminis požiūris reiškia, kad visada kviečiu į terapiją įsitraukti tėvelius, kitus artimuosius, ar net specialistus. Visi kartu mes galime daugiau!

Dirbdama su skirtingo amžiaus klientais integruoju įvairius psichologinio konsultavimo ir kūrybinius metodus: meno, žaidimų, smėlio terapijų užduotėles, kognityvines-bihevioristines technikas, trumplaikės į sprendimus orientuotos terapijos metodus ir dar daug kitų. Metodus ar žaidimus  kiekvienu individualiu atveju pritaikau prie kliento amžiaus ir išsivystymo lygio, unikalių poreikių ar psichologinės būsenos.